Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Syndrom karpálního tunelu

autor: Tukan 22.03.2012 17:55

Dobrý den,manželka má syndrom karpálního tunelu.Trpí velkými bolestmi a někdy nemůže ani spát.V lékárnách jsme už nechali nehorázné peníze za různé přípravky ale bez výsledku.Na operaci nechce jít a tak Vás prosím jestli nemáte s touto věcí někdo nějaké zkušenosti a nemohli by jste mě poradit.Děkuji Tuček.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 23.03.2012 15:37
  Syndrom karpálního tunelu patří mezi tzv. úžinové syndromy - okolní struktury stlačují nerv procházející tímto tunelem a výsledkem je mravenčení, bolest (při námaze a postupně i klidová), někdy i poruchy hybnosti. Příčinou bývá většinou dlouhodobá zátěž a proto se jako první krok doporučuje této zátěži vyhnout, pokud je to možné. Úlevu může přinést také aplikace kortikoidů do místa útlaku. Ale zrovna v tomto případě je operace velmi přínosná. Jednouchým zákrokem docílíte velkého efektu. Proto bych doporučovala tuto variantu ještě zvážit.

Syndrom karpálního tunelu patří do témat

Adresář

Poradna na téma Syndrom karpálního tunelu

Diskutujte na téma Syndrom karpálního tunelu

Píšeme jinde
 • Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Vegetariánský tatarák krok za krokem

  Tatarák na křupavé topince nebo čerstvé bagetce, kdo by odolal? Pokud hledáte variantu, která se chuťově podobá té masové, zkuste tento recept. Tatarák z avokáda je pikantní, chuťově výrazný a zachutná i těm, kteří nad vegetariánskými pokrmy ohrnují nos.

 • Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Recept na švestkové čatní krok za krokem

  Čatní (chutney) je chuťově velmi výrazná omáčka pocházející z indické kuchyně, podává se k masu i zelenině. Základem je vždy ovoce a spousta koření. Tentokrát si ji připravíme ze švestek, jablek, pomerančové šťávy, skořice, chilli a zázvoru.Zdravě.cz na Facebooku