Syndrom karpálního tunelu

autor: Tukan 22.03.2012 17:55

Dobrý den,manželka má syndrom karpálního tunelu.Trpí velkými bolestmi a někdy nemůže ani spát.V lékárnách jsme už nechali nehorázné peníze za různé přípravky ale bez výsledku.Na operaci nechce jít a tak Vás prosím jestli nemáte s touto věcí někdo nějaké zkušenosti a nemohli by jste mě poradit.Děkuji Tuček.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 23.03.2012 15:37
  Syndrom karpálního tunelu patří mezi tzv. úžinové syndromy - okolní struktury stlačují nerv procházející tímto tunelem a výsledkem je mravenčení, bolest (při námaze a postupně i klidová), někdy i poruchy hybnosti. Příčinou bývá většinou dlouhodobá zátěž a proto se jako první krok doporučuje této zátěži vyhnout, pokud je to možné. Úlevu může přinést také aplikace kortikoidů do místa útlaku. Ale zrovna v tomto případě je operace velmi přínosná. Jednouchým zákrokem docílíte velkého efektu. Proto bych doporučovala tuto variantu ještě zvážit.

Syndrom karpálního tunelu patří do témat

Adresář

Poradna na téma Syndrom karpálního tunelu

Diskutujte na téma Syndrom karpálního tunelu

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku